Geoblog.pl    masterofphysicalchemistry    Podróże    2015 - Szeroko rozumiane Bałkany, czyli Węgry, Rumunia, Serbia, Kosowo, Czarnogóra, Bośnia i Węgry    Tapolca Barlangfördö, czyli dupska moczenie (źródła termalne)

Tapolca Barlangfördö, czyli dupska moczenie (źródła termalne)

Węgry
Węgry, Miskolc

Cierpienie. To słowo jako jedyne nasuwa się dla określenia tego, co powinni czuć ludzie, którzy drą ryja w basenie relaksacyjnym zwieńczonym łukowym sklepieniem. Cierpienie to powinno być zadawane następująco: za pomocą prostego detektora darcia ryja należy wyłapać osobę drącą ryja, następnie liną zakończoną hakiem wywlec ją z wody. Potem już prosta, acz długo trwająca sekwencja: ciągnięcie za koniem na główny plac, przypalanie gorącym żelazem, wywlekanie jelit, łamanie kołem, a następnie poćwiartowanie i dekapitacja. Następnie resztki spalić bez oddawania rodzine, a głowę zatkniętą na włócznię wywiesić na bramie basenu (oczywiście opatrzoną tabliczką z napisem "on już wie"). Zarządzie Tapolca Barlangfördö - oddajemy wam tę instrukcję za darmo i bez roszczenia korzyści z tytułu praw autorskich. Krótka instrukcja dla swołoczy: Pływamy i zabawiamy się w chłodnych basenach. Basen z najcieplejszą wodą na całym obiekcie, w dodatku wyposażony w ławkę na całym obwodzie, służy do odpoczynku.
Po wyjściu z basenu (koszt pływania last minute to 1800 forintosz) po raz drugi dzisiaj spotkały nas langosze, które pobraliśmy od pani zasługującej na 8,0 i z szansą na późniejszą nagrodę publiczności. Węgierskie okrążenie kończymy grillem w tym samym miejscu, w którym spędziliśmy pierwszą węgierską noc: szaszłyki = indor + cebulasz + boczek + paprika (niepobrana z George'a) + csipös klobasz.

masterofphysicalchemistry
Krzysiek Kucharczyk