Geoblog.pl    masterofphysicalchemistry    Podróże    2016 - Irlandia    Irish session!
2016

Irish session!

Irlandia
Irlandia, Dublin

Po poludniu wyruszamy na muzyczne poszukiwania do Dublina. Poniedziałek to nienajlepszy dzień na poszukiwania sesji (wiekszosc odbywa sie pod koniec tygodnia czy w weekendy). W Dublinie jednak gra sie przez cały tydzień. Wybieramy jeden z pubów - Cobblestone. Po wejściu zastanawiamy sie czy to dobry pomysł, bo w knajpie pustki. Ale gość z fletem mowi, ze temat aktualny i mamy poczekać. I faktycznie, minuta po minucie zaczynają schodzić się ludzie, nie mija godzina, a sesja urasta do monstrualnych rozmiarów i śmiesznego składu: 5 fletów, 3 akordeoniki, 2 banja, 3 skrzypce.... Żadnej gitary, żadnego buzuki, żadnej mandoliny... I.... Żadnego bodhranu!!!! Dziwne. Co bardziej dziwne, Anita zaczyna kilka melodii i nikt ich nie zna, poza jednym flecista (i to slabo). Jedna okazuje się być szkocką (czyli fo pa). Jakby to była inna irlandia. Miły gość z fletem okazuje się być właścicielem kanjpy i proponuje nam drinki :) właściciel jest też zagorzałym przeciwniekiem bodhranu, ktory jest przez niego uwazany za instrument bez sensu i gdyby ktoś mu tu stukał na nim, to by go wykopał(tak powiedział) :))) Około 21.00 dopiero pojawia się Marion z gitarą i mandoliną, sesja nabiera tempa i klimatu, pojaiwa się jeszcze jeden mandolinista. Granie zachodzi konkretne, a Marion niesamowicie śpiewa i wymiata na gitarce. Jest super. Sesja kończy się niechetnie dopiero o północy - wykończeni, ale wygrani wracamy do Mullingar. Sprawdzcie pozniej nasze wideo! (To pisałem ja czyli Krzysztof).

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano