Geoblog.pl    masterofphysicalchemistry    Podróże    2011 - Ekspedycja: Kaukaz Pld.    Rosyjska Riwiera po sezonie

Rosyjska Riwiera po sezonie

Gruzja
Gruzja, Mstvane Kontshki

Szczescie nas nie opuszcza i rano nie pada deszcz. Jedziemy zatem zobaczyc, polecany nam wczesniej przez Ewe i Bartka, ogrod botaniczny (marszrutka 31 - 0,6GEL/os, wstep do ogrodu 6GEL/os).

Sam ogrod nie robi o tej porze roku wielkiego wrazenia, ale jego polozenie jest cudowne (na skarpie, nad samym morzem). Wszystko w srodku jest dosc dzikie i gdzieniegdzie widac jeszcze zwykle mieszkalne domy w srodku parku :). Po okolo 2h wracamy do wyjscia i to w sama pore, bo w oddali juz widac, ze Batumi tonie w strugach deszczu. Ale, my mamy i na to sposob - Kasia chce zobaczyc Adjarian Museum (Lonely Planet podaje, ze sa tam obrazy Pirosmaniego). Muzeum wyglada jak Muzem Muzeow - pierwsza sala to okazy fauny i flory mocno nadgryzione zebem czasu i kurzem. Sa jeszcze wykopaliska prehistoryczne (w tym figurki mezczyzn z falusem na glowie) oraz troche ubran i wyrobow adzarskich, a takze sporo wycinkow gazet opisujacych historie Batumi. Pirosmaniego nie widac :).

Przechadzamy sie jeszcze skwerem nadmorskim (akurat przestalo padac). Jest tu tez sporo barow, ktore czasy swietnosci maja juz dawno za soba. Melancholia wyludnionego kurortu ma bardzo fajny klimat.

masterofphysicalchemistry
Krzysiek Kucharczyk